Рідні проситимуть приготувати цей кекс знову й знову: рецепт різдвяного штолена (відео)
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 47
-
1 дн 4 г
Приготування
-
10
порцій
Штолен вже давно став не просто традиційною різдвяною випічкою Німеччини, а й завоював серця ласунів по всьому світу. Його багатий смак, аромат прянощів та соковиті сухофрукти роблять цей кекс справжньою гастрономічною подією на святковому столі. У різних країнах його печуть за власними рецептами та з варіаціями, але незмінно штолен асоціюється із затишком, теплом та атмосферою свята.
Приготовлений за рецептом Катерини Тарасенко штолен буквально тане в роті, розкриваючись із кожним шматочком новими нотами: пряні відтінки кориці та гвоздики змінюються легким ароматом рому та цитрусів, а вершкове тісто поєднується зі шматочками солодких сухофруктів та хрусткими горіхами. Це багате поєднання смаків настільки привабливе, що спробувати кекс хочеться знову і знову. А ще штолен чудово зберігає смак і соковитість, тому його можна готувати заздалегідь — і в цьому секрет ще більш насиченого смаку.
Коли аромат свіжоспеченого штолена розноситься по будинку, складно встояти перед спокусою, і рідні точно оцінять ваші старання. Цей кекс неодмінно стане улюбленцем сім’ї, і його проситимуть приготувати до кожного свята. Штолен приносить радість на довгі тижні: упакований у гарну плівку, він зберігає свіжість до Різдва, і навіть довше. Один раз приготувавши його, ви подаруєте собі та близьким частинку справжнього свята, і, ймовірно, штолен стане тією родинною традицією, до якої вам захочеться повертатися знову і знову.
Інгредієнти
-
300 мл
-
1 кг
-
150 гр
-
10 гр
-
0.5 ч. л
-
0.5 ч. л
-
400 гр
-
100 гр
-
400 гр
-
150 мл
-
250 гр
-
250 гр
-
150 гр
-
200 гр
-
1 шт
За день до приготування штолена заливаємо журавлину, родзинки та цукати ромом. За бажання його можна замінити на чорний чай або апельсиновий сік.
Етапи приготування
-
Прессовані дріжджі заливаємо підігрітим до 30 градусів молоком. Додаємо цукор та розмішуємо.
-
Висипаємо в миску з молоком та дріжджами борошно та подрібнений підсмажений мигдаль. Також додаємо сіль та суміш кориці з гвоздикою.
-
Замішуємо тісто спочатку лопаткою, а потім руками. На цьому етапі тісто виходитиме сухим і пружним.
-
Невеликими порціями додаємо в тісто розм’якшене вершкове масло. На заміс тіста йде близько 7-9 хвилин. Після додавання масла тісто має стати еластичним.
-
Розрівнюємо тісто на столі та зверху посипаємо цедрою апельсина чи лимона. Розподіляємо по тісту попередньо замочені родзинки, журавлину, цукати. Також на цьому етапі додаємо горіхи.
-
Акуратно розподіляємо начинку по всьому тесту. Потім перекладаємо масу в миску, накриваємо плівкою та залишаємо при кімнатній температурі на 2 години.
-
Через 2 години починаємо ділити тісто на чотири чи шість шматочків. Формуємо штолени. Слідкуємо за тим, щоб на поверхні тіста не залишалися родзинки або цукати. Інакше під час випікання вони згорять.
-
Деко застилаємо пергаментним папером і викладаємо штолен. Накриваємо плівкою та залишаємо хвилин на 40 при кімнатній температурі.
-
Випікаємо на режимі "Конвекція" за температури 175 градусів 45 хвилин. На режимі "Верхній та нижній підігрів" випікаємо при температурі 180 градусів.
-
Гарячі штолени з усіх боків добре змащуємо розтопленим вершковим маслом. Посипаємо дрібним цукром, а потім цукровою пудрою. Охолоджуємо на решітці мінімум 3 години.
-
Перевіряємо, щоб штолен був повністю покритий цукровою пудрою і при необхідності посипаємо його ще раз.
-
Пакуємо штолени в пакети із застібкою та відправляємо дозрівати у прохолодне місце.
Залишіть готовий штолен дозрівати мінімум на 2-3 тижні — смак покращиться, а текстура стане м’якшою.