Унікальний рецепт, який передається поколіннями: як готувати диво-голубці, що визнали спадщиною України
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 20279
Такі голубці готували на великі свята
Раніше ми ділились рецептом цвіклів — традиційної української закуски. Тепер розповідаємо, як готувати ті самі нашумілі голубці з млинцями, які днями включили до переліку нематеріальної культурної спадщини України.
Ці унікальні голубці — частина місцевої кухні Радивилівського району на Рівненщині. Як їх готувати, "Телеграфу" розповіла директорка Радивилівського МБК Інна Шаблій. Раніше голубці з млинцями готувалися лише на великі свята, Великдень, Різдво, та дні народження.
Якщо готуєте пісні голубці, змініть начинку, а в млинці не додавайте ні яєць, ні молока — лише воду. Також можна "підфарбувати" млинець буряковим соком чи зеленню, щоб він був яскравим.
Інгредієнти:
- капуста білокачанна — 1 шт
- фарш — 500 г
- цибуля — 1 шт
- морква — 1 шт
- чорний перець — до смаку
- лавровий лист — 3 шт
- кріп — 0,5 пучка
- олія або смалець — для смаження
Для млинців:
- молоко — 1 склянка
- вода — 1 склянка
- яйце — 1 шт
- борошно — 1 склянка
- цукор — 1 ст. л.
- сіль — до смаку
- олія
Для заливки:
- бульйон
- томатний соус — 100 мл
- сметана — 100 г
Спосіб приготування
- Для фаршу найкраще обрати свинину або птицю (м'ясо курки чи індика). Качан капусти вибираємо зелений, з тонким листям, що не має товстих прожилок.
- Капустяне листя пропарюємо у каструлі з водою, кожен листочок ділимо навпіл. Обсмажуємо цибулю та моркву. Коли засмажка охолоне, додаємо її у фарш, перемішуємо.
- Також фарш солимо, перчимо. Беремо підготовлений листок капусти, на нього викладаємо млинець. Зверху викладаємо фарш і щільно закручуємо.
- На дно глиняного посуду, чавунця чи каструлі шарами викладаємо картопляні кружальця та листя капусти, змащуючи їх свинячим жиром. Викладаємо щільно голубці, додаючи лаврове листя між ними.
- Змішуємо компоненти для заливки, доливаємо у каструлю чи казанок. Колись голубці готували в печі, зараз можна приготувати на плиті чи в духовці.
Подають голубці до столу із сметаною і зеленню, або із смаженими шкварками. Соус можна замінити на той, який вам подобається — вершковий, грибний, пряний чи навіть сирний. Однак саме томатно-сметанна заливка найпопулярніша. Також ми ділились рецептом чудового гуцульського салату Шухи.